Účinkují: 

Jiří  Kopečný

se hudbě aktivně věnoval již od svých 9let, kdy hrál na varhany v kostele ve Vizovicích. Zároveň také studoval hru na klavír v LŠU Zlín u Marie Kašné. Ve hře na varhany pokračoval i v gymnazijních letech na ZUŠ v Kroměříži pod vedením Jany Maitnerové. Kromě varhan také aktivně zpívá i v několika sborech jako například v komorním souboru Čeští Madrigalisté, aj. V současné době doprovází chrámové sbory a zastupuje stálé varhaníky na Strahově, v Břevnově, u Pražského jezulátka,v kostele sv. Františka z Assisi (u Křižovníků) a dalších pražských i mimopražských kůrech.

Alejandra Rivera Rangel

se účastnila mnoha hudebních kurzů pod vedením světoznámých flétnistů jako například Garyho Schockera (New York), Nova Lee Garcii (Portoriko) nebo Clary Novákové (Česká Republika / Itálie). Od roku 2008 byla zaměstnána v hudební skupině Band of Tampico v Mexiku. Je členkou tria flétna, kytara, violoncello, hrající klasickou hudbu. V roce 2011 ukončila studium flétny na Authonomous University of Tomoulipas s bakalářským titulem. V současné době studuje na Soochow University (obor flétna) u Clary Novákové v Číně program Professional Study.

Anežka Beščecová

se věnuje hudbě již od předškolního věku. Začala zpívat v dětském sboru a dále se věnovala hře na zobcovou flétnu, housle a klavír. Hru na příčnou flétnu začala studovat v osmi letech u Jany Novákové a pod jejím vedením pokračovala i na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením (od roku 1999). V septimě se stal jejím profesorem Doc. Václav Kunt. Po zakončení studia maturitou přešla                 na Konzervatoř Jaroslava Ježka k Mariu Messanymu do druhého ročníku. Po složení druhé maturitní zkoušky přestoupila na Pražskou konzervatoř, kde pokračovala v pátém a šestém ročníku u Mgr. Lukáše Herinka. Konzervatoř ukončila v roce 2012 absolutoriem s titulem DiS. Během studií se zúčastnila interpretačních kurzů v Rožnově pod Radhoštěm (Clara Nováková) a Česko - Amerických kurzů Ameropa (Robert Stallman). Dále také Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR v Ostravě (2009), kde obdržela druhé místo a Mezinárodní soutěže dřevěných dechových nástrojů     ve Wroclawi (Polsko - 2010), kde získala čestné uznání. V letech  2011 - 2014 působila na ZUŠ Olešská jako učitelka příčných a zobcových fléten. Nyní studuje na Soochow University (obor flétna) u Clary Novákové v Číně program Professional Study.

PROGRAM:

I. Angelov – Ave Gloriosa

Anežka Beščecová, Alejandra Rivera Rangel, Jiří Kopečný

C. Ph. E. Bach – Sonata in A minor for solo flute, Wq. 132 - Poco Adagio

Anežka Beščecová

J. S. Bach – Sonata No. 4 in C major BWV 1033

- Andante

- Adagio

- Menuetto I & II

Alejandra Rivera Rangel, 

Jiří Kopečný

Improvizace

Jiří Kopečný

 

J. S. Bach – Partita in A minor for solo flute BWV 1013  

- Allemande

- Courante

- Bourrée

Alejandra Rivera Rangel

W. F. Bach – Six Duos for 2 flutes, F. 54 – 59 – No. 4 – Allegro moderato

Anežka Beščecová, Alejandra Rivera Rangel

Improvizace

Jiří Kopečný

F. X. Thuri – Sonata Prima per Flauto solo e Cembalo  - Andante affetuoso

- Allegro 

- Adagio

Anežka Beščecová 

Jiří Kopečný

                                                                          

S. Rachmaninoff – Vocalise, Op. 34, No. 14 – Lentamente, molto cantabile

Alejandra Rivera Rangel, Jiří Kopečný

 

J. S. Bach – Sheep May Safely Graze BWV 208

Anežka Beščecová, Alejandra Rivera Rangel, Jiří Kopečný

8.2.2015 - VARHANNÍ KONCERT