Účinkují:

Komorní soubor ENSEMBLE HILARIS  

Základ souboru tvoří čtyři zpěváci, čtyři zpěvačky a varhanice. V současné době má ansámbl na repertoáru mariánskou hudbu italských a anglických skladatelů 16. a 17. století.

 

JIŘINA DVOŘÁKOVÁ-MAREŠOVÁ vystudovala hru na varhany na Pražské konzervatoři a na Hudební fakultě AMU v Praze ve třídě Jaroslava Tůmy. Poté absolvovala stáž na Hochschüle für Musik und Theater Hamburg pod vedením Wolfganga Zerera. V současné době pokračuje na HAMU v doktorském programu. V roce 2004 se stala finalistkou mezinárodní soutěže ve varhanní improvizaci v rakouském Schläglu a v roce 2006 semifinalistkou interpretační soutěže Pražské jaro. Koncertuje v Čechách i v zahraničí a spolupracuje s mnoha instrumentálními či vokálními tělesy. Nahrává pro Český rozhlas v rámci projektu Památné varhany Čech a Moravy. Je zakládající členkou Ensemble Hilaris.

MILOSLAV ŠTUDENT se již za svých studií hudební vědy a estetiky (Masarykova Univerzita v Brně) věnoval intenzivně otázkám provozovací praxe hudby 16. – 18. století, ve stejné době založil a vedl ansámbl Flores Musicae. Studoval v Itálii, kde v roce 1998 ukončil tříleté studium provozovací praxe italské hudby 17. století. Na stejné škole získal v roce 2002 ve třídě Paula Beiera diplom hry na loutnu. V letech 2002-2012 vedl třídu hry na loutnu na Akademii staré hudby při Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity v Brně. V roce 2003 vedl specializované semináře též na Accademia internazionale della musica di Milano. V roce 2004 byl uměleckým ředitelem festivalu barokní opery ve Valticích. V letech 2007 a 2008 působil jako lektor hry na loutnu a komorní hry na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích. V roce 2007 se významně podílel na hudební přípravě a realizaci inscenace Orfea C. Monteverdiho v Národním divadle, pro kterou také zpracoval kritickou edici partitury.

8.3.2015 - POSTNÍ KONCERT - Responzoria J.D. Zelenka