fb

 

 

Zazní skladby A. Corelliho, G.P. Telemanna, J.M. Leclaira, J. Sychy a dalších.

 

Účinkují:

Jiří Sycha a Jan Hádek - housle
Filip Dvořák - cembalo

 

Jiří Sycha je absolventem kroměřížské Církevní konzervatoře. Zde studoval hlavní obor housle, věnoval se však i studiu skladby a dirigování. V roce 2003 se stal vítězem stipendijní soutěže Yamaha. Poté byl přijat ke studiu na Staatliche Hochschule für Musik Trossingen (Německo), kde s vynikajícími výsledky vystudoval hru na barokní housle u profesora Antona Stecka. Je aktivním hráčem na barokní housle a violu, pravidelně působí jako komorní i sólový hráč či koncertní mistr se soubory Instrumenta musica, Musica Florea, Collegium 1704, Musica figuralis, Hipocondria ensemble a dalšími.

Filip Dvořák  žil v Chotěboři, Brně, Štrasburku a Hořátvi. Byl dítětem, studentem, učitelem, manželem, otcem. Dnes je opět studentem a stále otcem. Zároveň opět učitelem. Nepřetržitě cembalistou-hudebníkem a cembalářem. Žije v Praze.


Jan Hádek 

je absolventem pražské Státní konzervatoře (prof. Pavel Kudelásek) a Hudební akademie múzických umění (prof. Petr Messiereur). Jako hráč na barokní housle má za sebou bohatou koncertní činnost. Zkušenosti získal působením v mnoha ansámblech (Collegium 1704, Musica Florea, Capella Regia Musicalis a další). S těmito ansámbly pravidelně natáčí a vystupuje na prestižních domácích i zahraničních festivalech a koncertech. V roce 2003 absolvoval stáž u prof. Chiary Banchini na Schola cantorum Basiliensis ve Švýcarsku. Je uměleckým vedoucím a zakládajícím členem souboru Hipocondria ensemble.

 

 

PROGRAM KONCERTU: 

Arcangello Corelli (1653 – 1713)
Sonáta G-dur pro 2 housle a cembalo
Largo-Allegro
 
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Kánonická sonáta č.4 d-moll
Vivace ma moderato-Piacevole, non Largo-Presto
 
Jean-Marie Leclair (1697 – 1764)
Triová sonáta D-dur pro 2 housle a cembalo
Adagio-Allegro-Largo-Allegro assai
 
Johann Caspar Kerll (1627 – 1693)
Passacaglia pro cembalo
 
Jean-Marie Leclair (1697 – 1764)
Sonáta pro 2 housle e-moll
Allegro ma poco-Andante-Presto
 
Jiří Sycha (1979)
Smírčí milosti pro dvoje housle (2006)
 
Nicola Matteis ( 1670 – po r. 1713)
Aria amorosa a Ground pro housle a cembalo
 
Anonymus (Kroměříž, 17. stol.)
Sonata con duobus violinis