BEATA VISCERA aneb OD CHORÁLU KE SPIRITUÁLU

Zazní hudba od středověkých chorálů, včetně Svatováclavského, přes skladby renesanční a barokní až ke klasickým spirituálům. 
Účinkuje Chlapecký sbor Bruncvík pod vedením Lenky Pištecké, na varhany doprovází Jiřina Dvořáková-Marešová. Podrobnosti o sboru najdete webových stránkách a faceboku.  

 

Zároveň oslavíme také 8 let trvání koncertů.


Chlapecký sbor Bruncvík byl založen na jaře roku 2006 Lenkou Pištěckou.
Impulsem byla snaha více rozezpívat chlapce a rozmnožit zatím jen velmi malý počet těchto těles v ČR.
Repertoár sboru je velmi široký, od raného středověku až po skladby 20.století.
Mezi hlavní aktivity sboru patří pořádání výchovných koncertů pro školy Děti, zpívejte, na kterých interaktivním způsobem provádí své vrstevníky napříč hudebními styly a to ve spolupráci s profesionálními hudebníky, kteří jsou pro děti nejlepší inspirací.
S profesionály spolupracuje ina celovečerních projektech, které mají vždy tématické zaměření. Za zmínku stojí vystoupení se souborem Ritornello pod vedením Michaela Pospíšila na Velikonočním festivalu v Brně (2012) s provedením Responsorií Jakuba Jana Ryby, koncert věnovaný pouze lidovým písním s Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila, koncert věnovaný renesanci s Rožmberskou kapelou vedenou Mariem Mesanym. Sbor se věnuje i jiným žánrům, např. projekt Ev´ery time I feel The Spirit, společně s černošským jazzmanem Lee Andrew Davidsonem žijícím v Praze či Heya,heya, koncert věnovaný etnické hudbě napříč světem. 
Celkem má sbor na svém kontě za necelých osm let působení přes 80 koncertů.V loňském roce 2013 sbor pořádal první ročník setkání českých chlapeckých sborů Slavíci v zahradě.  svém kontě za necelých osm let působení přes 80 koncertů.V loňském roce 2013 sbor pořádal první ročník setkání českých chlapeckých sborů Slavíci v zahradě.