fb

 images/akce/Osmicky_2017_06_v4-web

VEČER NEJEN S GOSPELY

"Hudba je dar. Pro nás je to také radost, štěstí a spočinutí. Je jednou z cest k Bohu. Je to láska. Je to slastný stav duše, který s Vámi chceme sdílet.“

Účinkují:

Maika Nováková, Marie Lulková, Kateřina Dlouhá – zpěv

Karel Bárta – kytara

František Raba – kontrabas

MAIKA NOVÁKOVÁ (www.maika.cz)

Absolventka Konzervatoře v Praze, oboru pop zpěv. Již na studiích pracovala jako studiová a koncertní backvokalistka (Kontraband Milana Svobody, Golem, Žlutý pes – CD Trsátko, J.B. Houda – CD Wanderer, Blue Mood). Po absolutoriu získala další zkušenosti v muzikále Evita, Zasněžená romance, Prezidentem snadno a rychle. V tomto období též úzce spolupracovala se spolužákem Petrem Wajsarem, hudebním skladatelem, jak v oblasti pop-jazzu, tak na poli současné moderní vážné hudby - skladby pro orchestr a sbor (Beránek měsíc, Citoslovce). Několik sezón pak Mai vystupovala s Orchestrem Karla Vlacha na prestižních pražských podiích jako členka dívčí vokální skupiny Spirit Kvartet, který pro tuto příležitost založila. Mai příležitostně vystupuje i v komornějších seskupeních jako hlavní zpěvačka a pianistka. V prosinci roku 2014 byla přizvána ke spolupráci s orchestrem BERG, špičkovým mladým tělesem, které uvádí divácky atraktivní a novátorské projekty s důrazem především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Mai se zde stala součástí vokálního jazzového kvarteta - společně s Alicí Bauer, Veronikou Vítovou a Sylvou Kroupovou provedly legendární De Staat nizozemského skladatele Louise Andriessena a světovou premiéru novinky Michala Nejtka v režii Jiřího Adámka.

KAREL BÁRTA (http://www.maima.cz/o-nas/karel-barta

Kytarista, který se v profesionálním hudebním prostředí pohybuje přes 10 let. Za tu dobu prošel velkým množstvím kapel a projektů. Doprovázel také světové hvězdy Arturo Sandovala nebo Dee Dee Bridgewater. Díky svému širokému stylovému záběru je také vyhledávaným kytaristou „na telefon“. V součastnosti působí jako stálý člen mnoha kapel napříč vícero žánry - např. Top Dream Company, Tonny Blues Band, Alo trio, Maranatha Gospel Choir ... a mnoho dalších.

FRANTIŠEK RABA (https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Raba)

František Raba (* 27. června 1964 Karlovy Vary) je český kontrabasista a baskytarista. Absolvoval Státní konzervatoř v Praze.[1] Poté působil v Pražském symfonickém orchestru FOK. V letech 1991–1994 hrál na kontrabas v kapele Nerez. Se Zuzanou Navarovou, zpěvačkou a jednou z autorů repertoáru skupiny, během toho spolupracoval také na sólové nahrávce Caribe (1992), byl také společně s Michalem Tesařem aranžérem alba. Písničky z alba poté hrál se skupinou Caribe Jazz Quintet. V roce 1998 pak byl zakládajícím členem kapely kolem Zuzany Navarové a Ivána Gutiérreze Koa, kde hrál na kontrabas a po smrti Navarové v roce 2004 zde hrál i na baskytaru, zpíval a stal se i jedním z autorů repertoáru. Koa ukončila činnost v roce 2010. Hrál v prvním českém zpracování muzikálu Jesus Christ Superstar, v orchestru Evity a dalších muzikálech. Hraje s Jiřím Suchým (např. album Znám tolik písní..., 1996) či ve skupině Camael, častý člen doprovodné kapely sopranistky Markéty Mátlové, je členem doprovodného tria zpěvačky Dáši Zázvůrkové, hostoval při nahrávání řady alb (Radůza: Andělové z nebe, 2001, Při mně stůj, 2003, V hoře, 2005; Martina Trchová: Čerstvě natřeno, 2005; Ivan Hlas: Vítr ve vlasech, 2014; Markéta Mátlová: Simple Thing, 2014, Perfect Day, 2016). V současnosti také hraje v Národním divadle v představení Bláznivý den aneb Figarova svatba.

MARIE LULKOVÁ (http://www.maima.cz/o-nas/maika-novakova)

Studentka Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha – obor „Komunikace a PR“ a Pražské konzervatoře – obor populární zpěv. Hudbě se začala věnovat na základní škole a kromě ní vložila své úsilí i do jízdy na koni nebo do latinskoamerických tanců. V současné době spolupracuje s Jiřím Škorpíkem na svém sólovém projektu.

KATEŘINA DLOUHÁ

Přestože je profesí právnička, zpěvu se věnuje od svých 5ti let. Začínala v dětských sborech (Mládí), později zpívala se studentskými kapelami a nakonec zakotvila v pražském gospelovém souboru Gospel Limited, jednoho z průkopníků moderního gospelu (contemporary gospel) v České republice, kde působila 10 let, během kterých vystupovala na desítkách koncertů, podílela se na natáčení debutového alba No Other Choice a účastnila se gospelových workshopů v České republice i v zahraničí. V současné době kromě Gospel Limited příležitostně vystupuje s Ray Charles Tribute Orchestra pod vedením jednoho z předních českých jazzových pianistů Jakuba Zomera a můžete ji slyšet zpívat také v kapele hudebních nadšenců hrajících pod názvem Maybe 7.

 PROGRAM:

Little Light Of Mine – Gospel

Swing Low Sweet Chariotte – Spirituál

The Angels Keep Watching Over Me – Otis L. McCoy

Zrcadlo (Mirror) – Maika Nováková

Vidíš mě? (Can You Hear Me?) – Maika Nováková

Cesta – Maika Nováková

Víla – Maika Nováková/Slavěna Zajícová

Marnivá – Maika Nováková

Nech se vést (Jen ty víš) – Maika Nováková

His Eye Is On The Sparrow – Charles H. Gabriel/Civilla D.Martin

Bridge Over Troubled Water – Paul Simon

Heaven Help Us All – Ronald N. Miller

Amazing Grace – John Newton

Gospel Medley – Gospel